Наші свята і традиції

Наші свята і традиції

День знань — це, мабуть, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного.

Традиційно на свято «Першого дзвоника», як ніколи приходить багато гостей: батьки учнів, представники Новоселицької районної державної адміністрації, представники районного відділу освіти, ветерани Великої Вітчизняної війни, ветерани педагогічної праці. Звучать вітання і дзвінок урочисто кличе всіх на перший урок нового навчального року.

Першокласники з ще не зовсім зрозумілим їм почуттям трепету, ховаючись за величезними букетами квітів, тримаючись за руки батьків, роблять свій перший крок на великому шляху знань.

Батьки, бабусі й дідусі проводжають своїх дітей та онуків у новий навчальний рік, де їх зустрічають вчителі  — люди, які ведуть їх до вершин знань.

22 вересня - День партизанської слави

У День партизанської слави, котрий відзначається щорічно 22 вересня, ми з великою вдячністю говоримо про мужність, стійкість та самовідданість учасників партизанського руху.

Професійне свято наших вчителів

У день осінній, коли біля порогу
З’явилися вже холоди,
Школа святкує день педагога
- Свято мудрості, знань, праці.

14 жовтня до Дня «Козацтва в Україні», на спортивному майданчику НВК  були проведені змагання - «Козацькі розваги», серед учнів 5-х -11-х класів. Це був день мужності, сили, козацької відваги та розуму.  Хлопці проходили швидку підготовку та посвячувалися у козаки. Вони ділилися на команди та змагалися між собою. Команди звалися на козацький лад "куренями", на чолі з отаманами.

Традиційним осіннім святом є «Осінній вернісаж».

На це свято кожен клас готує композиції із розкішних квітів, пишних трав і спілих овочів, фруктів. Учні представляють захист своїх творчих композицій і намагаються це зробити з найкращої сторони. В початкових класах діти на деякий час перевтілюються у осінні овочі і фрукти.

Революція гідності 21 листопада 2014

Майдан змінив свідомість людей. Більше того – на сторожі совісті кожного українця долею випадку поставив хлопців з Небесної Сотні. Вони віддали життя за те, щоб ми отримали шанс жити в іншій країні. Хочеться вірити, що їхня жертва не була марною.

24 листопада Україна та світ згадають мільйони вбитих голодомором.

Нам забороняли пам'ятати. Бо передана поколіннями пам'ять починає ставити питання, шукати відповідь, а знайдена відповідь - вимагає дії. Сьогодні пам'ятати простіше, ніж українцям попередніх поколінь. І діяти - також. Це завдяки тому, що у складніші часи наші попередники, не зважаючи на небезпеки, утиски і ризики, пам'ятали: спочатку потайки, пошепки, але чимраз голосніше і відважніше.

Діють в нас свої закони,

Згідно правових лекторій.

Волонтери помагають,

Сніг узимку прочищають.

Свято Нового року! І як вже здавна заведено, свято Різдво відкриває цикл зимових свят. Співались колядки й щедрівки...

Учні маланкували і свята Новорічні інсценізували... Наступними є Коляда, Маланка, а ще згодом і Василя, Йордана. Саме цим святам і було присвячено Новорічні вистави наших учнів.

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

8 травня на грудях всіх вчителів та учнів розцвіли червоні маки.

Учні і вчителі нашого НВК відзначили 70-у річницю Перемоги над нацизмом у Європі та 70-у річницю завершення Другої світової війни" в Україні.

Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна, пам'ятаємо що ця трагедія була такою масштабною через те, що ми не мали своєї держави. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації, які не потакали йому, а дали рішучу відповідь.

"Пам'ятаємо. Перемагаємо"

Свято вишиванки у НВК проводять щороку у третій четвер травня.

Мета заходу – вдягнути цього дня вишиванку – національний український одяг – як символ єдності українського народу.

День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати нас - українців.

Останній дзвоник - хороше завершення навчального року!

Випускний - особливе свято для всіх!