ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

17 травня 2023 року у  Слобідському ліцеї було проведено День цивільного захисту.

Сьогодні у нашому ліцеї пройшов День цивільного захисту.  Здобувачі освіти пригадали правила поведінки під час повітряної тривоги: як діяти, коли чуєш сигнал тривоги; що взяти з собою в укриття; що треба робити, якщо сигнал тривоги застав тебе на вулиці або у транспорті; яке найбезпечніше місце у нас вдома. Діти розширили свої знання про радіаційну та хімічну безпеку. Вчилися знімати психологічне навантаження за допомогою дихальних вправ, казкотерапії, релаксації.
Прості та корисні поради допоможуть зберегти здоров’я та життя у небезпечних ситуаціях.

Були проведені уроки з предметів «Основи здоров’я»,   «Я досліджую світ» у 9 класі з теми «Сучасний комплекс проблем безпеки » (вчитель основ  здоров’я Боднарюк А.В.);

* у 8  класі з теми « Організація дорожнього руху» (вчитель основ здоров’я Боднарюк А.В.)

*  з учнями 2 – 4-х класів проводилась вікторини, навчальні ігри з тематики цивільного захисту;

Учні  11 класу  відпрацьовували прийоми   домедичної допомоги, накладання пов’язок, джгута – турнікету (вчитель предмета  «Захист України»   Кожухар В.М.);

* серед  учнів  9 -11-х класів проводилася воєнізована спортивна естафета ( вчитель предмета  «Захист України»   Кожухар В.М);

* юнаки 11-х класів брали участь у квесті з цивільного захисту, під час якого відпрацьовували нормативи по надяганню протигазу, киданню гранат, стрільби з пневматичної гвинтівки; виконували силові вправи та долали смугу перешкод ( вчитель предмета  «Захист України»   Кожухар В.М)

День цивільного захисту проводиться щороку у нашому ліцеї, з метою практичного закріплення учнями закладів освіти теоретичного матеріалу з питань особистої безпеки в умовах загрози та виникнення надзвичайної ситуації, користування засобами захисту від її наслідків, вивчення правил пожежної безпеки та основ цивільного захисту.
У 2023 році під час повномасштабної війни День цивільної оборони особливо актуальний, адже від дій російської армії часто страждає мирне населення.
16.04.2023 під час 1-го уроку вчителем Захисту України в 11 класі проведено Урок безпеки. На заході обговорили наступні теми, а саме:
1.Дії при виявленні підозрілих вибухонебезпечних предметів;
2.Алгоритм дій при отриманні сигналів «Повітряна тривога», «Радіаційна небезпека» та «Хімічна небезпека»;
3. Дотримання правил пожежної у весняно-літній пожежонебезпечний період.
Учні активно приймали участь в оговоренні теми.

Це день, коли ми поглиблено обговорюємо питання причин, які можуть завдати шкоди людському житті. Тому, учні 11 класу активно прийняли участь в обговоренні питань ядерної, хімічної безпеки, правил поведінки з вибухонебезпечними предметами.

Бережіть себе та своє життя!