Цікава та змістовна подорож до перлини Європи

Поділіться статтею з друзями: 

Цікава та змістовна подорож до перлини Європи

Практичний  психолог 

Слобідського   НВК

Коляско  Ю.С.

Екскурсія – одна з благодатних форм виховної роботи, що сприяє розвитку допитливості, творчої уяви, пізнавальної активності, культури поведінки, а ще додає сили та енергії для успішного навчання. Подорожувати завжди цікаво! 

Незабутні враження залишають подорожі, оскільки вони завжди відкривають перед нами щось нове, цікаве, незвідане. 25-26 березня 2017 року учні разом  з  педагогами    Слобідського   НВК  відвідали  перлину  Європи -  місто  Львів.

Ми пройшлися найдревнішими вуличками, познайомилися з пам’ятками давньоруського, польського та австрійського періодів становлення цього красивого міста. Вишукана архітектура, яка творилася знаними майстрами і нікому невідомими будівничими полонила нас своєю довершеністю. Не випадково середмістя Львова занесене до світової спадщини ЮНЕСКО.

Місто Лева - це - поєднання древньої архітектури і сучасності міста. Екскурсія стародавніми вулицями і незабутньої краси храмами здатна заворожити будь-кого. Під час огляду центральної частини міста ми   мали можливість поринути у старий Львів, який забудовувався ще в далекому XVI ст. та частину австрійського міста - кінця XVIII - початку. ХІХ ст. Вразив  своєю  величчю і  красою   Львівський театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької, який входить до переліку найгарніших театрів Європи. 

Побували на площі Ринок - центральній площі міста, яка з давніх часів і до сьогодні служить місцем вирішення найважливіших питань, почули дивовижну історію про львівську ратушу,   побачили  залишки середньовічних мурів, які охороняли місто  від  нападників.

Особливе місце серед пам’яток архітектури Львова займають храми. У кожного з них є власна історія і власна пам'ять. Із трепетом в душі ми відвідували сакральні святині Львова: Собор  Петра  і  Павла,   барокову пам’ятку архітектури середини XVIIIстоліття – Архикатедральний собор Святого Юра, храм св. Ольги та Єлизавети;   оглянули  каплицю Боїмів  зі скульптурою Ісуса Христа Скорботного,  каплицю  Трьох  Святителів, Архікафедральну базиліку  Успіння Пресвятої Діви Марії (Латинський кафедральний собор) .

Автобусно-пішохідна екскурсія  була захоплюючою мандрівкою старовинним та сучасним Львовом, під час якої учні оглянули панораму міста з найвищої вершини – гори Високий Замок,  це символ Львова, одна з центральних його пам'яток, його візитівка.  Чудова панорама, яка розкинулася перед нами, заворожила  усіх  своєю  барвистістю  та  безмежністю.

Ми відвідали  Будинок вчених  з  його  “панськими інтер’єрами”, де  знімали багато фільмів, навіть про мушкетерів і Дартан’яна,  побачили корпуси найбільших і найстаріших львівських вузів – Політехніки та Львівського Університету. Також  нам  вдалося  відвідати Астрономічну обсерваторію  Львівського  національного  університету  ім.  І.Франка  у с.м.т.Брюховичі під Львовом.  Ми  побували  на  метеорологічному  майданчику, ознайомились  із   метеорологічними  приладами  та  принципом  їхньої  дії,  побачили  потужні  телескопи  однієї  із найстаріших обсерваторій   Східної Європи,  яка   заснована 1771 року,  та  почули  про  основні  напрямки  досліджень,  якими  вона  займається.

Проникнутися духом міста, духом, який і до сьогодні доносить таку незвичну і, навіть, таємничу атмосферу середньовіччя допомогли нам незвичні, на перший погляд, і тому такі чарівні пам’ятники біля яких ми дружно загадували бажання. А ще нас   зачарував Львів своєю енергетикою, дружною аурою, ароматом кави, милими серцю цікавинками – копальнею кави, будинком  Легенд, майстернями  шоколаду  та  карамелі , грою на музичних  інструментах, які стоять прямо на площах.

Протягом двох днів ми  знайомилися з найвизначнішими пам’ятками Львова та почули з вуст гіда цікаві розповіді та легенди про славне місто Львів. 

Наша   екскурсія була  дуже  корисною  і  пізнавальною,  вона залишила  свій   глибокий слід у душі кожного  її  учасника, наповнила  її  незабутніми  враженнями  від  побаченого  і  почутого,  збагатила  духовний  світ,  розширила  кругозір  та  зачарувала   своєю  потужною    енергетикою  позитиву.        

Біля  національного  академічного  театру  опери  та  балету ім.  Соломії  Крушельницької

Майстерня   Карамелі

У  астрономічній  обсерваторії  Львівського  національного  університету  ім. Івана  Франка

У Будинку вчених

У Будинку вчених

Каплиця  Боїмів

Єдина  у  світі  скульптурна  композиція -  сидяча  фігура Христа  Скорботного,  яка  увінчує  купол  каплиці  Боїмів

Фонтан  зі   скульптурною  композицією  «Діана  у  супроводі  двох  мисливських  псів» на  площі  Ринок

Костел  св.  Єлизавети

Біля пам'ятника Степану Бандері

Біля  Собору  св.  Юра,  однієї  із  найголовніших культових  споруд  Західної  України

Біля  пам’ятника  Митрополиту  Андрею  Шептицькому

«Високий замок» – найвища точка міста  Львів  (413 м  над  рівнем  моря), він відкриває приголомшливий вид на старовинну архітектуру та безкраї простори.  Першу фортецю на цьому крутому пагорбі звів ще князь Данило Галицький, який  заснував Львів.

На  горі  Високий  Замок

Біля  пам’ ятника  Святому  Юрію-Змієборцю

Дім Легенд

Дім Легенд – дуже колоритна і мегацікава тематична кнайпа м. Львова. Вже при вході ви бачите її особливість – це і дракон, який щовечора о 21.24 оживає і влаштовує піротехнічне шоу, дихаючи полум’ям, і годинник, який показує найточніший львівський час, і, звичайно, сажотрус. До слова, сажотрус справляє надзвичайне враження. Якщо ви прагнете не тільки побачити Львів, але й почути, вам до нього. Його дивовижні історії та неймовірні легенди можна із величезним захопленням слухати вічно… І одна з легенд, які пов’язані із цим сажотрусом говорить, що коли взяти його за ґудзик і загадати бажання, то воно має здійснитися. Та, якщо ви не наважились, чи не змогли це зробити через якусь іншу причину, не варто засмучуватись. На терасі на комині сидить ще один магічний бронзовий сажотрус, і якщо попасти монеткою йому в капелюх, то ваше бажання здійсниться. І припаркована поруч машина підтверджує, що тут не існує нічого неможливого.