Як ми стали авіамоделістами...

18-19 квітня гуртківці  Новоселицького  БДТ, учні   10  класу  Слобідського  НВК  Бойчук  Юлія,  Білоус  Дмитро,  Сімак  Юлія   та  Симчук  Дмитро  взяли  активну  участь  у  навчально-тренувальних зборах юних авіамоделістів. Але спочатку наша екскурсія розпочалася з Центральної площі міста Чернівці, де ми побачили писанкову експозицію, що  складалася  із  десять Диво-писанок, найбільша з яких заввишки 3,5 метри.

Програма вишколу  була  дуже  насиченою  і  пізнавальною. У Чернівецькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді  ми  ознайомились  із історією  розвитку  авіації.

Побували  на  екскурсії  у Музеї  цікавої  науки,  де  можна побачити дива сучасної техніки, брати участь у різноманітних дослідах.

Наступним етапом тренувальних  зборів  був  переїзд  до  Чернівецького прикордонного загону,  де ми  побачили  сучасне технічне  обладнання  прикордонників. Для нас провели огляд техніки, ознайомились із зразками озброєння та військової екіпіровки прикордонників.

Також  ми відвідали Музей бойової слави Чернівецького прикордонного загону.

Прогулянка по парку імені Тараса Шевченка стала приємним продовженням цього дня.

Мандруючи вулицями міста ми зупинилися біля будівлі Чернівецької обласної державної адміністрації.

А також ми відпочивали на Театральній площі  біля драмтеатру імені Ольги Кобилянської .

Другий день розпочався  з відвідування Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича, де ми любувалися архітектурою колишньої резиденції Буковинських митрополитів.

Цікавою  і  пізнавальною  була  екскурсія  до   КП «Міжнародний аеропорт «Чернівці».  Побували в музеї «Міжнародний аеропорт «Чернівці».  Зацікавлено слухали розповідь про конструкції літаків, їх призначення.  Оглянули   різноманітну техніку, яку використовують співробітники аеропорту для обслуговування авіаперевезень.

Познайомилися  із  цікавою  особистістю - приватним пілотом, керівником авіамодельного гуртка в Будинку творчості дітей та юнацтва м. Чернівці  Леонідом  Анатолійовичем  Ковальчуком,  який   15 років майструє двомісний біплан "Джипсі Мот" і мріє полетіти на ньому  до Австралії.  А  ще  нам  пощастило  побачити  цей  літак,  який виготовлений  із  сосни  та спеціальної  авіаційної  фанери  з берези. Виявляється,  що   новий такий   літак ­коштує 100 ­тисяч євро.  Але ж  його  робота  — повністю ручна, тож дорожча. Однак продавати  літак  авіаконструктор    не збирається.

Приємною  несподіванкою  стала  перемога  Сімак  Юлії  у змаганнях  «Схематичний  кидальний  планер»  під  час  проведення  навчально-тренувальних  зборів юних  авіамоделістів  Чернівецької  області, де  вона  посіла  ІІ  місце  і  нагороджена  Грамотою  Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.  Усі  учасники вишколу  отримали відповідні   Сертифікати.

Нам дуже сподобалась ця екскурсія, особливо Музей Чернівецького аеропорту. Також ми вражені Леонідом Анатолійовичем, він, це та людина яка впевнено іде до своєї мрії. Ми впевнені, що все те,  про  що ми дізналися,  нам знадобиться в майбутньому. Додому усі поверталися в піднесеному настрої, сповнені нових вражень, радісні та щасливі!

Учні 10 класу Слобідського НВК