Відкриття нової шкільної котельні у день 100-річчя Соборності України

Закінчується зимовий святковий цикл – три великі релігійні свята зігрівають добром і злагодою наші серця, вселяють надію на те, що майбутнє буде щасливим, завтрашній день буде радісним, а Україна вільною й єдиною.

Чи не символічно, що саме по завершенню цих величних свят, 100 років тому відбулась вікопомна подія для всього українського народу – 22 січня 1919 року дві суверенні українські держави - Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка – об'єдналися в самостійну соборну державу.

І  разом  з  тим сьогодні,  100  років  після  того,  нас  тут  зібрала  усіх  разом дуже  важлива  подія,  яка  буде  вписана  золотими  літерами  не  тільки  в  історію  школи  але  в  історію  села,  Новоселицької  ОТГ   та  нашого  краю.

Ще  у  далекому  2001 році Слобідська  сільська  рада  передала  нам  приміщення  цієї  будівлі  для  організації  освітнього  процесу  у  початкових  класах.  Рік  за  роком  ми  спільними  зусиллями  влади,   батьків,  трудового  колективу  робили  ремонти,  розвивали  навчально-матеріальну  базу. Зовсім  нещодавно  за  кошти  сільської  ради  замінили  дерев’яні  вікна  і  двері  на  теплозберігаючі – металопластикові.Та  не  було  у  нас  самого  головного – нормального  температурного  режиму  у  зимовий  період,  бо тепловіддача  пічок  була  недостатньою  для  обігріву  великих  класних  приміщень,  та й  не  у  всіх  приміщеннях  були  пічки.

І  ось  сьогодні  ми  маємо  з  чого  радіти – запрацювала  нова  котельня  із  сучасною  опалювальною  апаратурою,  яка  допоможе  нам  забути  про  холодні  приміщення  школи,  а  у  класних  кімнатах  стане  по-домашньому  тепло  і  затишно.

Це гарний  результат  праці  багатьох  людей,  яких  об’єднала  велика  спільна  справа  на  благо   нашого  майбутнього.

Ще  влітку  минулого  року  на  сесії  Новоселицької  міської  ради  було  прийнято  рішення  про   виділення  коштів  на  спорудження  цієї  котельні.  За  що  хочеться  висловити  найщиріші  слова  вдячності  Новоселицькому  міському  голові  – Нікорич  Марії  Іллівні,  заступникам  Новоселицького міського  голови – Арсенію  Сергію  Васильовичу  та Шові  Деомиду Федоровичу, депутатам   Новоселицької  міської  ради:   Ротарю  Анатолію  Іллічу  та  Хорошенюку  Анатолію   Миколайовичу.

Так  вийшло,  що  Нова Українська Школа  у  наше   село  прийшла  до  нас  з  теплом. Адже  умови  навчання  дітей,  створення  нового  освітнього  середовища  завжди  перебувають  під  пильним  наглядом  відділу  освіти  Новоселицької  РДА,  який  очолює  Аделіна  Іванівна  Руснак.

Хочу  щиро висловити  Вам,  Аделіна Іванівна,    вдячність  за  турботу  про  нас,  за  Ваш  особистий  вагомий  внесок  у  розвиток  нашого  освітнього  закладу.

При  Вашому  сприянні,  Василь  Михайлович, наш  навчальний  заклад  вагомо  зміцнив  свою  матеріальну  базу. І  сьогоднішня  подія-  це  також  часточка ваших  старань  і  турботи  про  нас.  Ми  щиро  Вам  дякуємо  за  це.

І саме  головне,  проектування та  спорудження сучасної  опалювальної  системи   та  модернізація газової  котельні   здійснювалось  під  керівництвом  і  за  особистою  участю   керівника приватного  акціонерного  товариства  «Агроспецмонтаж» - Поповича  Степана  Леоновича.

Опалювальна  система,  яка  встановлена  у корпусах  основної  і  старшої  школи ще  у  2005 році  відмінно  працює по  сьогоднішній  день і  зігріває  нас  теплом.

Сьогодні  ми всі  разом    дякуємо   Вам, Степан  Леонович  за   ваш  високий  професіоналізм  та  вагомий особистий внесок  у розвиток  матеріальної  бази  нашого  навчального  закладу.

Також  хочу  подякувати  приватним  підприємцям – Романчуку  Ігорю  Семеновичу, Стрелецькому  Дмитру  Дмитровичу  за  сприяння  у  вирішенні  транспортних  проблем  при  виконанні  будівельних  робіт.

Окрема  подяка  завгоспу  НВК – Топорівському  В.В. за  щоденну  копітку  працю,    яка  наблизила  нас  до  цієї  важливої  події.

Дуже  сподіваюся,  що  спорудження  нової  котельні – це  тільки  початок  тих  добрих  справ,  якими  славиться  наша  молода  Новоселицька  громада. Адже  у  нас  немає  у  селі  дошкільної  установи, а  у  цій  будівлі  є  ще  достатньо  місця для  її  створення. І  це  стане  наступним  кроком  до  розвитку  громади.

Тепер  наші  діти  мають  шанс  досягти  вершин  успішності не  лише  завдяки  своїм  природнім  здібностям  але й  при  допомозі  всебічної  підтримки  оточуючого  світу:  родини,  суспільства,  громади.

В єдності – наша сила! Тож низький  уклін  усім  хто  доклався  до  такої  значущої  для  нас  справи,  як  встановлення  нової  опалювальної  системи! Хай береже нас Господь! А свята йорданська вода зцілює й об'єднує наші душі, примножує достаток у кожному домі, засіває щастям при міцному здоров'ї на многії-многії літа.

Миру всім  і Божої Благодаті!

Директор Слобідського  НВК      Коляско  Т.І.