День безпечного Інтернету

Поділіться статтею з друзями: 

    5 лютого в світі відзначають День безпечного Інтернету. Орагнізаторами Дня безпечного інтернету вистуають мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпеки та позитивного використання різноманітних цифрових технологій, особливо дітьми та молоддю. 

    Зараз в Україні майже 22 млн користувачів Інтернету, питання безпеки в мережі більш ніж актуальне. У цьому контексті турбота про дітей набуває більших масштабів. Якщо раніше треба було говорити з дітьми про їх безпеку поза домом тощо, то вже давно має сенс застерігати їх від негараздів під час перебування в Інтернеті.  

З  метою дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету, сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання  у  НВК  пройшла  загальношкільна конференція на  тему:  „Разом для найкращого Інтернету”.  Присутні  з  цікавістю  переглянули    відеоролик   «Безпечний Інтернет для учнів».  А  сільський  бібліотекар  Сімак   Домка  Іллівна   розповіла  про  роль  інформації  в  житті  людини  та  презентувала  літературу  з  даної  тематики.

Пам’ятка

Основні правила безпечної роботи в Інтернеті, про які варто сказати дітям

  1. Не давайте нікому своїх паролів.
  2. Не надавайте особистої інформації поштою чи в чатах без гострої на те потреби.
  3. Не реагуйте на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам.
  4. Повідомляйте про ситуації в інтернеті, які вас непокоять (погрози, файли певного місту, пропозиції).
  5. Відмовляйтесь від зустрічей з випадковими людьми, з якими познайомились в онлайні.
  6. Не діліться своїми фото з незнайомцями.
  7. Не повідомляйте інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код).
  8. Не викладайте фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код.
  9. Не скачуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі.
  10. Встановлюючи перевірені програми, контролюйте, щоб на ПК не додались небажані програми.
  11. Не переглядайте інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть не підозрювати про загрозу).
  12. Не відкривайте листи-спам, вони можуть містити віруси

Поради батьків, які працюють в компанії Google

  1. Розташуйте комп'ютер вашої дитини в місці загальної доступності: їдальні або вітальні. Так вам буде простіше стежити за тим, що роблять діти в Інтернеті.
  1. Звертайте увагу на те, які сайти відвідує  дитина. Якщо у вас маленькі  діти, знайомтеся з Інтернетом разом. Якщо у вас діти старші, поговоріть з ними про сайти, які вони відвідують, і обговоріть, що припустимо, а що ні у вашій родині. Список сайтів, які відвідує дитина, можна знайти в історії браузера . Крім того, ви можете скористатися інструментами блокування небажаного контенту, такими як, наприклад, безпечний пошук Google або безпечний режим на YouTube.
  1. Розкажіть дітям про безпеку в Інтернеті. Ви не зможете весь час  стежити за тим, що вони роблять в мережі. Їм необхідно навчитися самостійно користуватися Інтернетом безпечним і відповідальним чином.
  1. Використовуйте налаштування конфіденційності та управління  доступом до вашого  розташування. На YouTube, Blogger, в соціальних мережах і на багатьох інших сайтах користувачі можуть розміщувати власний контент. Зазвичай автору надається можливість обмежити доступ до особистого блогу, фотографій, відео та інформації в профілі. Особливо важливо обмежувати доступ до таких даних, як ім'я, адреса або номер телефону, які дитина розміщує на загальнодоступних сайтах.
  1. Зберігайте паролі в таємниці. Нагадуйте дітям, що паролі не можна  нікому повідомляти. Також необхідно, щоб для дітей стало звичкою знімати прапорець «Запам'ятати мене» при вході в свій акаунт з комп'ютерів, встановлених, наприклад, у школі, Інтернет-кафе або бібліотеці.
  1. Не довіряйте незнайомцям. Поясніть дітям, що не слід призначати  особисті зустрічі з людьми, з якими вони познайомилися в Інтернеті, і

повідомляти їм особисту інформацію, тому що незнайомці можуть видавати себе за когось, ким вони насправді не є.

  1. Встановіть захист від вірусів. Використовуйте і регулярно оновлюйте  антивірусне програмне забезпечення. Навчіть дітей не завантажувати файли з файлообмінних сайтів, а також не приймати файли і не  завантажувати вкладення, що містяться в електронних листах від незнайомих людей.
  1. Навчіть дітей відповідальної поведінки в Інтернеті. Пам'ятайте золоте правило: те, що ви не сказали б людині в обличчя, не варто відправляти йому по SMS, електронною поштою,  в чаті або розміщати у коментарях на його сторінці в Мережі.
  1. Оцінюйте Інтернет-контент критично. Те, що міститься в Інтернеті, не завжди правда. Діти повинні навчитися відрізняти надійні джерела інформації від ненадійних і перевіряти інформацію, яку вони з находять в Інтернеті. Також поясніть дітям, що копіювання і вставка змісту з чужих веб -сайтів можуть бути визнані плагіатом.
  1. Отже, Інтернет-залежність є актуальною проблемою, дослідження якої зумовлене запитами суспільства, що пояснюється швидким темпом ро звитку комп’ютерних технологій, отриманням вільного доступу все більшої кількості людей до Інтернету. Але якщо батьки разом зі своїми дітьми будуть дотримуватись правил «Безпечного Інтернету» можна уникнути багатьох проблем.