Європа починається з тебе

Україна, як дівчина гарна,

Свою незалежність в руках колихала.

Тепер до мети Україна іде,

В Євросоюз вона увійде.

Європейський Парламент,

Як український орнамент

Україні шлях прокладає,

Євросоюз її щиро вітає

16 травня українці відзначають День Європи, день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Слово "Європа" для кожного українця вже стало знаковим і означає значно більше, ніж частина світу, в якій ми живемо. З географічним розташуванням нам пощастило: ми народилися в самій душі Європи – в її географічному центрі. У 1887 році на Закарпатті, у Верхньотисинській улоговині на правому березі Тиси, було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. Його координати: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.

Утім географічні точки – це далеко не все, що вбирає це ємке слово "Європа": це і шлях, напрям, устремління, боротьба і сподівання. І те, що воно не стало фата морганою, маревом, яке поманило і зникло, свідчить сьогоднішній день, який відзначається на державному рівні.

Наше місце — в Європейському Союзі. Наша мета — Україна в Об'єднаній Європі. У Європі — історичний шанс України розкрити свої можливості. Кожен крок до Європи — це нові можливості для мільйонів українців.  Ми — вже не «узбіччя» Європи. Ми знаходимося у центрі Європи. Лише в єдності сила Європи. Просто на очах Україна збагатила палітру Європи новим відтінком. На черзі — нові яскраві барви. Бо немає нічого більш творчого і потужного, ніж переможна свобода. Вона створила Європу і в ній її майбутнє.

З нагоди Дня Європи проводять всеукраїнський відкритий онлайн-урок “Європа починається з тебе” Отож запрошуємо на урок.

Шановні здобувачі освіти з 12 по 15 травня 2020 року долучайтеся до вікторини до Дня Європи та змагайтеся за подарунки від Представництва ЄС в Україні. Відповідайте на питання, дізнавайтеся неочікувані факти та вигравайте цінні призи. Змагайтеся за звання найкращого знавця ЄС. У вікторині до Дня Європи є дві категорії учасників: підлітки до 14 років та молодь від 14 років.

Три найкращі знавці ЄС у кожній категорії отримають сувеніри від Представництва ЄС в Україні: флешки, футболки, кепки та парасольки.

Заходьте на сайт  https://euroquiz.org.ua/euroquiz вже зараз та доведіть, що Ваші знання варті винагороди!

Тому, що  українські діти – діти сучасної Європи, мають бажання разом з європейськими країнами будувати своє майбутнє і майбутнє нашої рідної України!

Ми хочемо відкрити для себе Європу і пізнати європейський простір!

І вже колоситься і жито й пшениця,

Роса голубіє, співає дзвінниця.

І ми, твої діти, тебе величаєм,

Народи Європи гостинно вітаєм!